Kurs Video na Start

Co to jest: Analiza Techniczna

(kliknij w prawym dolnym rogu filmu aby powiększyć film na cały ekran)

 

Analiza Techniczna (AT) – zbiór technik mających na celu prognozę przyszłych cen (kursów) papierów wartościowych, walut czy surowców na podstawie cen historycznych. Zadaniem analizy technicznej jest wyznaczenie momentów, kiedy warto jest dany instrument kupić, a kiedy sprzedać.

Często również, szczególnie w początkujących dyskusjach, pojawia się zagadnienie ‘Która z Analiz, Analiza Techniczna czy Fundamentalna jest bardziej istotna’? Jest to pytanie trochę nie na miejscu, ponieważ przy okazji przykładowego zakupu auta, nie pytamy co jest ważniejsze, hamulce czy koła. Jeden i drugi element współgra ze sobą i oddziałuje zasadniczo na jazdę. Analiza Techniczna odzwierciedla wszystko to, co się dzieje na rynku, również ze strony fundamentalnej. Ponieważ fundamenty są widoczne na wykresie Technicznym, czyli w skrócie mówiąc, na każdym wykresie jest widoczne to, co się dzieje w fundamentach waluty lub spółki. Natomiast dzięki Analizie Fundamentalnej, czy też inaczej ujmując, dzięki wychodzącym publikacjom Danych, możemy być bardziej na bieżąco, zakorzenieni w teraźniejszości, co może, ale nie musi, być szczególnie istotne w handlu krótkoterminowym (daytrading). Także z mojej strony, doświadczenia w handlu na Futures, Forex i Akcjach, dobry Technik Analizy Technicznej, nie musi, ale z reguły będzie analizował bezpłatnie wychodzące informacje, jakie pojawiają się regularnie każdego dnia na rynku. Chociażby po to, żeby wiedzieć o większych wstrząsach w ekonomii czy odchyleniach od normy, bo te z kolei powodują większe ruchy danego dnia.

[ajax_login]

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. Około 70 % rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD, co wynika ze statystyk wybranych Brokerów. Powinieneś się zastanowić, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie oraz podczas nagrań video nie stanowią oferty (w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny) sprzedaży lub kupna instrumentów finansowych ani też nie stanowią porady inwestycyjnej, analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych w rozumieniu ustawy o obrocie instrumentami finansowym. Inforamcje w serwisie nie są też wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty. Wydarzenie jest przeznaczone dla osób powyżej 18 roku życia zainteresowanych inwestowaniem w produkty finansowe wysokiego ryzyka. Pamiętaj, że te produkty mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów