Kurs Video na Start

Co to jest: Analiza Techniczna

(kliknij w prawym dolnym rogu filmu aby powiększyć film na cały ekran)

 

Analiza Techniczna (AT) – zbiór technik mających na celu prognozę przyszłych cen (kursów) papierów wartościowych, walut czy surowców na podstawie cen historycznych. Zadaniem analizy technicznej jest wyznaczenie momentów, kiedy warto jest dany instrument kupić, a kiedy sprzedać.

Często również, szczególnie w początkujących dyskusjach, pojawia się zagadnienie ‚Która z Analiz, Analiza Techniczna czy Fundamentalna jest bardziej istotna’? Jest to pytanie trochę nie na miejscu, ponieważ przy okazji przykładowego zakupu auta, nie pytamy co jest ważniejsze, hamulce czy koła. Jeden i drugi element współgra ze sobą i oddziałuje zasadniczo na jazdę. Analiza Techniczna odzwierciedla wszystko to, co się dzieje na rynku, również ze strony fundamentalnej. Ponieważ fundamenty są widoczne na wykresie Technicznym, czyli w skrócie mówiąc, na każdym wykresie jest widoczne to, co się dzieje w fundamentach waluty lub spółki. Natomiast dzięki Analizie Fundamentalnej, czy też inaczej ujmując, dzięki wychodzącym publikacjom Danych, możemy być bardziej na bieżąco, zakorzenieni w teraźniejszości, co może, ale nie musi, być szczególnie istotne w handlu krótkoterminowym (daytrading). Także z mojej strony, doświadczenia w handlu na Futures, Forex i Akcjach, dobry Technik Analizy Technicznej, nie musi, ale z reguły będzie analizował bezpłatnie wychodzące informacje, jakie pojawiają się regularnie każdego dnia na rynku. Chociażby po to, żeby wiedzieć o większych wstrząsach w ekonomii czy odchyleniach od normy, bo te z kolei powodują większe ruchy danego dnia.

[ajax_login]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia przez Klienta strat obejmujących wartość wszystkich środków zgromadzonych na rachunku klienta nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem